وجدان سوخته – افشاگری سربازان اسرائیلی

تجربه‌های دست اول درست به خاطر دست اول بودن‌شان و این‌که بازیافت شده (recycled narratives) نیستند قابلیت تاثیرگذاری بیشتری دارند. در ویدئوی زیر که زیرنویس فارسی آن توسط «نگاه سوم» تهیه شده دو سرباز اسرائیلی که اعضای گروه «شکستن سکوت» (breaking the silence) هستند از تجربه‌های خود از زمانی که در ارتش اسرائیل حضور داشتند می‌گویند. دوران خدمت سربازی آن‌ها مصادف با انتفاضه‌ی دوم فلسطینی بود (بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵) که طی آن حدود ۳۰۰۰ فلسطینی، ۱۰۰۰ اسرائیلی و ۱۰۰ خارجی کشته شدند.

هولناک‌ترین خاطره‌ی سربازها به زمانی که درگیری‌های متعارف مثل تیراندازی یا غیره جریان داشته باز نمی‌گردد. بلکه به فعالیت‌های روتین آن‌ها در حمله‌ی شبانه به خانه‌های فلسطینی‌ها و تحقیر و تهدید دائمی آن‌ها مربوط می‌شود. «اصلا نمی‌دانستیم یک ساعت بعد یا روز بعد کجا خواهیم بود… آن‌قدر جا به جا می‌شدیم که فرصتی نداشتیم که به کارهایی که می‌کنیم فکر کنیم. تقریبا هر شب به خانه‌ای حمله می‌کردیم. ناگهان در میانه‌ی شب دیوار خانه‌ای را سوراخ می‌کردیم و از طریق آن وارد خانه می‌شدیم. اهل خانه وحشت زده بودند. گاه چند ساعت و گاه چند هفته در آن خانه می‌ماندیم. در هیچ‌کجای جهان کسی حاضر نمی‌شود این شرایط را تحمل کند… درباره‌ی تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها. افسرهای گاه ۲۰ ساله این اختیار را داشتند که انتخاب کنند چه خانه‌ای باید تخریب شود. ما با زره‌پوش و بولدزر به خانه نزدیک می‌شدیم و بدون این‌که به ساکنان آن هشداری بدهیم خندقی دور تا دور خانه حفر می‌کردیم و بعد با زره‌پوش مستقیما وارد دیوار خانه می‌شدیم…  ممکن بود افسری از رنگ زرد خوش‌اش نیاید و تصمیم بگیرد خانه‌ای که رنگ دیوارش زرد است را تخریب کند. به همین راحتی. هیچ نیازی به هماهنگی با مرکز نبود. تصور کنید وقتی چنین قدرتی را به جوان‌های ۲۰ ساله بسپارند…»


با توجه به فیلتر بودن بامدادی در ایران، لطفا مطالب آن‌را از طریق اشتراک در خوراک آن پی‌گیری کنید. استفاده از مطالب و عکس‌های منتشر شده در وبلاگ‌ها و فوتوبلاگ‌های من به شرط «نقل قول دقیق»، «ذکر ماخذ» و «ارجاع لینک به اصل پست» بلا مانع است. در ضمن جهت گفتگو و تبادل نظر، شما را به حضور و مشارکت در گوگل‌پلاس دعوت می‌کنم.

نویسنده: bamdadi

A little man with big dreams.

2 دیدگاه برای «وجدان سوخته – افشاگری سربازان اسرائیلی»

 1. According to the Jewish Telegraphic Agency, the London Times refused to run an ad featuring Elie Wiesel speaking out against Hamas’ use of children as human shields.

  The ad’s headline reads: “Jews rejected child sacrifice 3,500 years ago. Now it’s Hamas’ turn.” Wiesel’s statement is a blatant lie and the London Times knew it.

  Jews have never stopped sacrificing their children. The Hannibal Protocol is an IDF directive that orders soldiers to take ‘necessary measures’ to prevent their comrades from being captured by enemy forces. ‘Necessary measures’ include risking the life of the Israeli soldier and anyone who happens to be in his vicinity. Similarly, the Kastner Affair shows that at the peak of the Shoah, Ben Gurion and the Zionist establishment were willing to sacrifice many Jewish lives on the altar of the Zionist goal.

  الی ویزل دروغگو تاریخ قبیله یهود اشک نازی را از 2000 که قبلن گفته می شد به 3500 سال رساند. همین روزها از تاریخ شروع تمدن ایران کهن تر می شود. شیاد هالوکوس

  http://dissidentvoice.org/2014/08/enough-of-elie-wiesel-and-his-lies/

  لایک

 2. لطفن برای افشای چهره ی واقعی «دموکراسی» در آمریکا اطلاعات زیر را بطور گسترده پخش کنید تا افراد بدانند که ایرانیان «پروفسور» چقدر باید با لابی اسراییل و دولت تروریستی آمریکا همکاری داشته باشند یا سکوت اختیار کنند تا کاری داشته باشند. اما صادق زیبا کلام که از سن بازنشستگی هم گذشته همچنان «دموکراسی» آمریکایی و اسراییلی را با پخش دروغ تبلیغ می کند و آب هم از آب تکان نمی خورد . اوهمچنان به شستشوی مغزی دانشجویان مشغول است و از کار برکنار نشده است. اکثر فعالان ایرانی «حقوق بشر» مهره های سازمان های اطلاعاتی غرب اند.

  http://www.counterpunch.org/2014/08/08/gaza-steven-salaita-and-the-threat-to-academic-freedom-at-the-university-of-illinois/
  استیون سلیطه استاد ادبیات دانشگاه ایلینوی بعلت بیان نظراتش در باره نسل کشی غزه حکم اخراج خود را ازحامیان نسل کشی اسراییل – فیلیس وایز- دریافت کرد. او یکسال پیش از «ویرجینیا تک»، بعلت فشار لابی اسراییل و سیاست های نژادپرستانه دانشگاه علیه درج نظرش در یکی از رسانه های آمریکا از این دانشگاه به دانشگاه ایلینوی رفت. او در مقاله اش نوشته بود :شعار » از ارتش حمایت کنیم» جایز نیست زیرا انتقاد از اعمال نظامیان را مشکل می کند. این نظر باعث شد که کار را بر او سخت کنند و او مجبور شد که به دانشگاه ایلینوی برود و در بخش ادبیات آن دانشگاه کاربگیرد.
  اما بعلت درج نظراتش در توئیتر در باره نسل کشی غزه مورد خشم لابی اسراییل و حامیانش در این دانشگاه قرار گرفت و حکم اخراجش را یکی از صهیونیستهای حامی اسراییل – خانم فیلیس وایز- به او داد.
  این یکی از نظراتی است که استیون سلیطه شغل خود را بابت آن از دست داده است. ولی نظرات نژادپرستانه افرادی که در وزارت امور خارجه آمریکا کار می کنند مانند هیلاری کلینتون ، جان کری ، سوزان رایس و سمنتا پاور علیه ایران می تواند برای ابقای آنان در مناصب بالا و بالا رفتن از پله قدرت بسیار مهم باشد. حالا کاری به این ندارم که اسراییلی های یهودی از بالا گرفته تا مردم معمولی چقدر روزانه به ایرانیان و افراد دست اندرکار در حکومت توهین می کنند و حتی آنان را به مرگ محکوم می کنند.
  On August 1, Salaita wrote “Note how many times Zionists use words like ‘savages’ and ‘animals.’ The bombing of #Gaza isn’t strategic. It is racist and punitive
  .”
  http://electronicintifada.net/blogs/ali-abunimah/university-illinois-fires-professor-steven-salaita-after-gaza-massacre-tweets
  http://www.presstv.ir/detail/2014/08/08/374496/antiisrael-tweets-cost-prof-job-offer/
  اخراج این استاد دانشگاه بعلت بیان نظر خود در صفحه توئیتر را بطور گسترده در دنیا پخش کنید تا کشیده ای باشد بر دهان آمریکا پرستان و حامیان صهیونیزم جهانی بدتر از فاشیزم. اینست معنی «دموکراسی» قلابی آمریکا.
  این استاد از مدتها پیش توسط اویکی از آکادمیسین های دانشگاه ایلینوی زیر نظر بوده است و تمام نوشته های این استاد را – که باید آزاد باشد – زیر نظر داشته است. صد رحمت به دوران فاشیزم
  Nelson acknowledged, however, that he has been closely monitoring Salaita’s Twitter account for months. “There are scores of tweets. I have screen captures,” he said. “The total effect seems to me to cross a line.”
  Salaita has “always tweeted in a very volatile and aggressive way,” Nelson asserted, but “recently he’s begun to be much more aggressive.”

  اگر این اتفاق در ایران افتاده بود اکنون نوکران امپراتور اهریمنی و سگان صهیونیزم یک کمپین جهانی و هزارتا بیانیه امضاء کرده بودند که دو تا از این خدمتگزاران پیام اخوان و کاوه شهروز بودند. اما این مهره های سازمانهای جاسوسی غرب همچنان در مورد این نسل کشی غزه و دموکراسی قلابی غرب همچنان خفقان گرفته اند زیرا این مهره ها بنفع غرب علیه کشورهای هدف لجن پراکنی می کنند تا مردم بی اطلاع غرب را بفریبند.

  لایک

من همه‌ی کامنت‌های وارده را می‌خوانم. اما ‌لطفا توجه داشته باشید که بنا به برخی ملاحظات شخصی از انتشار و پاسخ دادن به کامنت‌‌هایی که (۱) ادبیات تند، گستاخانه یا بی‌ادبانه داشته باشند، یا (۲) در ارتباط مستقیم با موضوع پستی که ذیل آن نوشته شده‌اند نباشند و یا (۳) به وضوح با نشانی ای‌میل جعلی نوشته شده باشند معذور هستم. در صورتی که مطلبی دارید که دوست دارید با من در میان بگذارید، از صفحه‌ی تماس استفاده کنید. با تشکر از توجه شما به بامدادی.

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: